Ženy na Spectru

Poslední květnový víkend odehrály ženy v domácím prostředí druhý turnaj 3. ligy. Rozpis vybízel k vítězství ve skupině, což by nám zaručovalo volné sobotní odpoledne a volné nedělní dopoledne. Jediným nedostatkem na naší strategii tak bylo pořadatelství, kvůli kterému prostoru na sbírání sil nebylo tolik, kolik bychom si přály.

Ale popořadě. Ve skupině máme Kladno a slabšího soupeře z Hluboké. Zápas s Kladnem má poměrně svižný průběh. My vždycky dotlačíme bod a rychle vyautujem kladenskou trojičku. Tak to jde až do čtyřky, kdy se Kladno chytí a srovná skóre. Další dvě směny vyjdou pro obě strany bez bodu. My se o něj připravíme nerozhodností při běhu po metách, Kladno pak osudovým předčasným výběhem ze třetí mety. Za stavu 4:4 tedy následuje tiebreak. Probouzíme pálky, otáčíme line-up a sérií hitů jdeme do vedení 4:9. V dohrávce už si vše pohlídáme, když domů pustíme jen běžce začínajícího na 2. metě. Celkové skóre 5:9 v náš prospěch a jsme blizoučko k velkému úspěchu ve skupině. Dalším soupeřem nám byla Hluboká nad Vltavou. Mladý tým nám celý zápas poměrně slušně šlapal na paty, když několikrát nechal plné mety. Naštěstí jsme se nenechali rozhodit a zápas uhájily v poměru 9:6 pro nás. 1. místo ve skupině znamenalo nedělní semifinále v pravé poledne. Odpoledne ale bylo ještě dlouhé a parné, zaplněné hrabáním, kropením, ušlapaváním, prodejem pochutin, nákupem v Albertu i premiérovým  nákupem v Makru.

Další den jsme se posíleni o energií sršící Věrku v přímém souboji o finále střetly s Blondies z Českých Budějovic. Na pálce jsme byly úplně hluší a se svižnějším nadhozem jsme se nedokázaly srovnat. Blondies jsme před dohrávkou pětky a celého zápasu umožnily čtyři body, zatímco my jsme se na mety dostaly pouze jednou. A pak se začaly dít věci. Ulejvkama, kontaktama a chybama soupeře jsme srovnaly na 4:4 a následoval náš druhý víkendový tiebreak. Běžce ze dvojky Krísa vyndavá při pokusu o krádež, následuje SO. Na dva auty s prázdným polem nakonec ale přece jen Blondýny jeden bod dotlačí. Neskládáme zbraně a druhá půlka lineupu zařizuje nejprve srovnávací a následně vítězný bod. Vivat. Jdeme do finále.

V něm se potkáváme s Bleskem z Jablonce. Skóre se přelívá na jednu i druhou stranu, díky pálkařům i díky polařům. Nejprve jsme vedly my, potom Blesk, pak zase my. V poslední směně ještě trošku odskočíme a do dohrávky jdeme bránit dva body. Blesk nejprve srováná a s dvojkou, trojkou obsazenou bez autu to s náma vůbec nevypadá dobře. O dva pálkaře později máme pořád dva tři obsazená, ale dva auty k tomu. To už vypadá veseleji. Na luftík za druhou metu ale nikdo nedosáhl a tak naději vystřídal trpký konec a prohra o jeden bod. Vítězem turnaje se stal Blesk z Jablonce.

I tak to byl z herního hlediska vydařený víkend. Naší achilovou patou je naše kondice, což bylo vidět hlavně na výkonu v posledním zápase. Docházel dech, což způsobilo několik mentálních zářezů v poli i při běhu po metách. Celkově jsme se ale mohly opřít o pole, kde jsme ustály několik těžkých situací. Co nám naopak moc nevyšlo byla pálkařská forma. Na druhou stranu jsme z minima vytěžily maximum. Ze tří naprosto vyrovnaných zápasů jsme dva otočily a jen jeden nedotáhly. S celkovým druhým místem tak můžeme být spokojeny. Uvidíme jak se nám za měsíc bude dařit na dalším turnaji na Hluboké. Všechny týmy jsou opravdu hodně vyrovnané a tak bude záležet na tom, kdo se lépe mentálně připraví a nabudí.

Konečné pořadí: 1. Blesk Jablonec, 2. Spectrum Praha, 3. Blondies České Budějivice, 4. Pikes Praha, 5. Miners Kladno, 6. Hluboká nad Vltavou

Závěrem děkujeme Barce za kaučing, fanouškům za podporu, rozhodčím za hvizd a všem co byly ochotni přiložit ruku k dílu za výpomoc s organizací, v neposlední řadě pak Peťuli za ošéfování celého turnaje.