Krok od finálového turnaje

Iva, Petr, Matyáš | 17.9.2017

5. kolo 2. ligy žáků se uskutečnilo v Kostelci nad Orlicí v druhém zářijovém víkendu. 5.kolo soutěže je mezidivizním turnajem, ze kterého první tři týmy postupují do finálového turnaje, kde se bojuje o Mistra ČR. Náš tým vstoupil do turnaje vítězstvím nad Hladovými Hrochy ze Sezimova Ústí a těsnou porážkou 3:1 od týmu Trhových Svin. Proto nás čekal večer ještě zápas o postup do semifinále s týmem Joudrs B. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, před dohrávkou jsme prohrávali o 4 body a vypadalo to, že turnaj pro nás skončí. Kluci se však v dohrávce vzepjali k výbornému výkonu na pálce a 5 body otočili zápas a tím i vybojovali účast v semifinále.

Semifinálové utkání proti velmi dobře hrajícím Ledenicím jsme odehráli slušně, ale nevyhnuli jsme se drobným zaváháním, která znamenala porážku. Ihned poté nás čekal zápas o 3. místo v turnaji, které znamená zároveň i účast na finálovém turnaji. Opět jsme nastoupili proti Trhovým Svinám. Před dohrávkou jsme prohrávali 4:1 a kluci se opět nadechli k drtivému závěru. Stáhli jsme na 4:3 s jedním autem a 3. metou obsazenou. Ale dva odpaly do vzduchu nás zastavily.

Na turnaji jsme skončili čtvrtí a na finálový turnaj nepostupujeme. Sezóna pro nás končí a jsme devátým týmem v ČR v kategorii žáků. Na turnaji jsme nepodávali výkony, na které máme, ale tým prokázal velkou bojovnost a odhodlání a tím nahradil nedostatky. Všem patří uznání za odhodlání a bojovnost do posledního autu.

Nejbližší Utkání

Výsledky

Coachball ... 9-10 let
turnaj Tempo
Coachball ... 9-10 let
turnaj Joudrs
Coachball ... 9-10 let
turnaj Spectrum
Žáci ........... 11-12 let
turnaj Werichovka 26.-27.5.
Kadeti ....... 13-15 let
turnaj kadeti A - Břeclav 5.-6.5.