Mezidivizní turnaj kadetek

Věrka a Zuzka | 21.9.2017

V Kostelci nad Orlicí jsme 16. a 17. září odehrály mezidivizní turnaj 2. ligy kadetek. Na turnaj jsme odjížděly již se splněným sezónním cílem. Celou sezónu jsme se snažily, zlepšovaly, odlepily jsme se od loňského dna tabulky, překvapovaly protihráčky a jejich trenéry. Prostě nic nám nemohlo zkazit náladu. :o)

V prvním zápase jsme se potkaly s týmem Kotlářky. Byl to náš letošní první vzájemný zápas a nutno podotknout i moc hezký. Hrálo se v tempu, velmi dobré zásahy v poli byly na obou stranách. Pálka byla vyrovnaná, za zmínku stojí málem oběhový homerun Ádi, ukončený autem na domácí metě. Děvčata z Kotlářky prostě byly zápasem s Kunovicemi před námi rozjeté, což bylo na jejich výkonu znát. Prohrály jsme 1:4, ale nebylo se za co stydět.

V druhém zápase na nás čekal starý známý soupeř – Kunovice. Do zápasu jsme vstupovaly s vědomím, že se nám na ně nedaří, nemáme štěstí a na hře to bylo znát. Krom toho, že již přes hodinu mrholilo, začaly jsme zápas mnoha nepovedenými nadhozy a puštěnými míči. 4 obdržené body v první směně se nám nepodařilo stáhnout, i když práce na pálce již byla lepší. Prohrály jsme 3:8 a skončili 3. ve skupině.

Čekal na nás další zápas. Pršelo, nálada se blížila bodu mrazu (podobně jako teplota) a my se měly postavit soupeři, který v „kolečku“ skončil na 2. místě. Překvapivě to byl tým CATS Brno, jehož děvčata vypadají všechny dospěle a který má nahostované na 2. ligu kadetek 4 italské hráčky! Zápas jsme opět prohrály 1:9.

V neděli jsme se postavily v zápase o 5. místo Kunovicím. Děvčata byla motivovaná, plná energie a s velkou touhou hrát a vyhrát. A hle! Ono to funguje :o) Ve velmi krásném, 5. směnovém zápase jsme Kunovice porazily 7:3! Svými tvrdými odpaly děvčata donutily protihráčky k chybám a samy s jistotou chytaly všechny míče a protihráčky autovaly. Možná nám pomohla i lavička plná fanoušků! Předvedly jsme jim softbalovou prima hru.

A budeme ji, s mnoha novými dovednosti, pilovat dál. Máme bezva tým děvčat, které, ač někdy pusu nezavřou, umí máknout a nechají si poradit :o). Těšíme se na další sezónu!

 

Nejbližší Utkání

Výsledky

Coachball ... 9-10 let
turnaj Tempo
Coachball ... 9-10 let
turnaj Joudrs
Coachball ... 9-10 let
turnaj Spectrum
Žáci ........... 11-12 let
turnaj Werichovka 26.-27.5.
Kadeti ....... 13-15 let
turnaj kadeti A - Břeclav 5.-6.5.