„Bramborová“ chaloupka pro béčko

Béčko | 16.4.2018

 

Pardubičtí Pasos letos zažijí premiéru v nejvyšší soutěži, ale ani tato skutečnost nezměnila tradici v podobě přípravného turnaje – Perníkové chaloupky. Do města perníku a koní vyrazila i záloha Spectra, která měla prověřit připravenost Pardubic na nejvyšší českou soutěž.

 

První zápas sezony byl pro některé z jedenáctky hráčů zároveň i prvním setkáním se softballem v tomto roce. I z tohoto důvodu byla příprava před zápasem více než důkladná a všichni byli natěšení na první zápas s týmem Povaleče.

 

Vlčák na nadhozu soupeře byl kvalitní zkouškou pro náš útok a ani přes nepříznivý vývoj zápasu, kdy prohráváme 0:2, neskládáme „pálky“. Povedeným útokem vyrovnáváme na 2:2 a pole s Kráčou na prkně a Alim na kečrovi již nepouští soupeře do vedení. V dalším útoku se dostáváme do vedení a

zápas se dohrává v klidné atmosféře s výsledkem 7:2.

 

Druhým soupeřem ve skupině je celek šneků z Kunovic, který přijíždí se zkušeným kádrem. Zápas nezačíná dobře a Víťák na nadhozu umožňuje v první směně šest bodů, následně se na nadhoz staví Ozi a zastavuje bodovou smršť. Šneci vedení z první směny zkušeně drží a postupně přidávají další body. Zápas končí výsledkem 13:3.

 

Po dvou zápasech ve skupině se většina týmu vydává na pozdní oběd do místního gastronomického zařízení. Azurová obloha umožňuje posezení na sympatické zahrádce, která je doplněna o svéráznou obsluhu. Nejtěžší z této výpravy je však výběr z jídelního lístku, který nabízí například Tchýni v bramboráku, Dračí dech nebo Kuřecí uši, aneb jiný kraj, jiný mrav.

 

Po uspokojení chuťových pohárků nastupujeme do zápasu týmů z druhých míst ve skupinách proti SKS Ostrava. Na prkně se střídají Kráča s Patrikem Kopečným,  který je oporou svého mateřského klubu a i jeho zásluhou jde Ostrava do vedení. Pro nás se již stává tradicí během zápasu prohrávat, ale opět se probouzíme v závěru, kdy jdeme do vedení 8:7. Patrik Kopečný však odpovídá sólo homerunem a zápas jde do tiebreaku. V útoku se nám daří, třikrát bodujeme a jdeme bránit. Ostrava sbírá zbytky sil, ale nám se daří odolat tlaku a vítězíme 11:10.

 

Po společné večeři následuje nepovinný kulturní program v centru města, kdy využíváme služeb Adama jako místního průvodce, který si v Pardubicích našel zálibu nejen v místním perníku.

 

Nedělní zápas o postup do finále je naplánován na 11:30, ale proti nečekanému soupeři – domácím Pardubicím. Pasos prohráli v souboji o přímý postup do finále s Kunovicemi a tak je čekal opravný zápas. Vzhledem k počtu hráčů, který se snížil o Vítka a lehce zraněného Makyho, jdeme do zápasu s cílem pošetřit síly do boje o 3. místo.  Na prkně začíná Ozi a pálkařům domácího týmu se daří od první směny jeho nadhozy kontaktovat a jdou do vedení, které drží až do konce zápasu.
Zápas o třetí místo je opět proti týmu Povaleč, který však na nadhoz nasazuje Johanku (nikoliv z Arku), ale pro některé, především ty s menším zraněním a jinou barvou podkladového trika, se jedná o něco, s čím se v Pražském přeboru nesetkají a náležitě si tuto možnost užívají. Nadhozy se nám daří kontaktovat, ale pátý zápas během dvou dnů, je nad naše síly a ani Aliho homerun v kombinaci s jeho nadhazovacími dovednosti nezabrání porážce a končíme na 4. místě.

 

Odměnou za 4. místo je druhý největší perník v podobě latríny a pozitivní výhled do nadcházející sezony v Pražském přeboru, kde máme ty nejvyšší cíle.

 

Účastníci zájezdu: Adam, Ali, Filip, Honza, Jirka, Kráča, Martin, Maky, Ozi, Vítek a Víťák.

 

Nejbližší Utkání

Kadeti ....... 13-15 let
turnaj kadeti A - Havlíčkův Brod 21-23.9.
21.09.2018

Výsledky

Žáci ........... 11-12 let
turnaj Sezimovo Ústí 15.-16.9.
Coachball ... 9-10 let
Mezidivizní turnaj Chomutov
Kadeti ....... 13-15 let
turnaj kadeti A - Havlíčkův Brod 8.-9.9.
Kadeti ....... 13-15 let
turnaj kadeti B - Spectrum Praha 8.-9.9.
Coachball ... 9-10 let
turnaj Tempo