Junioři po prvním kole v čele tabulky

O víkendu sehráli naši junioři první zápasy letošní juniorské extraligy. V sobotu jsme změřili síly s týmem Locos Břeclav, kdy v prvním zápase jsme je rozdílem 8 : 0 porazili (s velkou pomocí skvěle házejícího Michala Baly, jemuž sekundoval na catcherovi Ondřej Strnad). Druhý zápas byl zcela jiný, kdy jsme vinou agresivního útoku soupeře rychle prohrávali 8 : 0, načež jsme reagovali změnou nadhozu – na prkno šel Pepa Knobloch, který útok Jihomoraváků notně zbrzdil – koneční výsledek 1 : 11 hovoří za vše.

V neděli jsme hostili loňského (a předloňského) vítěze a letošního favorita – Hrochy z Havlíčkova Brodu. Vzhledem k akci juniorského národního týmu přijel soupeř značně oslaben, čehož jsme se pokusili využít a povedlo se (6 : 4, 11 : 1) – nebýt hodně nervozní koncovky prvního zápasu nebyl by na obloze žádný mráček. Mimo skvělé výsledky nutno zmínit, že za plot míček vyslali oba bratři Matoušové.

Díky skvěle zahájené sezóně jsme tak obsadili první místo v tabulce extraligy juniorů a skoro beze zbytku jsme využili oslabení soupeřů – tyto body se nám budou v závěru sezóny určitě hodit.