Béčko v dobré formě nejen v Pardubicích

Tradiční přípravný turnaj pořádaný pardubickými Pasos měl proti loňskému roku několik odlišností. Béčko před turnajem zvládlo několik tréninků a především vítězný úvodní zápas Pražského přeboru proti Kotlářce, kdy na prkně exceloval Aleš Jetmar. Do statistik tak bylo zapsáno vítězství 7:0 a Aleš si připsal první letošní no-hitter.

Sobota 7:30 je čas srazu, který až na dvě výjimky (oba kečrové bydlící na Černém Mostě) všichni dodržují a dvě vozidla vyráží směr Pardubice. Cesta probíhá bez komplikací a máme tak dostatek času na otestování občerstvení na hřišti i řádné provedení předzápasové přípravy. Prvním soupeřem ze čtyřčlenné skupiny je tým Povaleče, který svou obvyklou nadhazovačku Johanku šetří a nám se od první směny daří prosazovat v útoku. Kvalitní útok doplněný o povedené zákroky v poli přináší vítězství 13:1 a pro nás dlouhou pauzu mezi zápasy. Tu si někteří krátí návštěvou našeho oblíbeného restauračního zařízení nedaleko hřiště, kde se Adamovi naskytne výhodná obchodní nabídka, kterou však gentlemansky odmítá a poskytne zdarma první lekci práce s kalkulačkou. V druhém zápase po více než čtyřhodinové pauze nás čekají štiky, které nepřijíždí s prvním nadhazovačem, a po vlažném rozjezdu vítězíme jasným výsledkem 16:0. První hrací den pro nás končí a přesouváme se na nedaleký penzion, kde se nám dostává kvalitních služeb.

Po krátkém odpočinku, očistě a „šmejděníčka u Makyho“ se vydáváme do centra, kde však rezervace na jméno: „pan Kapitán“ působí jisté komplikace, protože boj o kapitánskou pásku mezi Honzou a Makym je velmi napjatý. Působivý projev nejen kapitánů, ale i celého týmu na obsluhu má své ovoce v podobě nápoje na účet podniku a v průběhu večera hromadně voláme oslavenci Alešovi Jetmarovi, kterému gratulujeme k svátečnímu dni a zároveň děkujeme, že má trpělivost s naší hrou. Večer ubíhá v pohodové náladě a noční Pardubice nabízejí některým členům výpravy zajímavé kulturní vyžití a s tím spojené zážitky.

Nedělní ráno zahajujeme vydatnou snídaní, následuje přejezd na utkání s Ostravou, které rozhodne o naší účasti ve finále. Aktuální forma jednotlivců a zranění Víťáka znamená méně přesvědčivý výkon, který nabízí dramatickou koncovku, kdy v dohrávce dáváme vítězný bod, a zápas končí 7:6.

Osm týmů ve dvou skupinách na jednom hřišti znamená finálové utkání od 17:00 hodin proti týmu Indians, který je složen z expardubických hráčů Extraligy doplněných o nadhazovací baterii z nedalekého Havlíčkova Brodu. Dlouhé čekání, únava a kvalita soupeřova týmu je nad naše síly a zápas končí 2:12 v náš neprospěch a bereme 2. místo.

Pět zápasů během tří dnů s bilancí 4 výher, 1 porážky a skóre 45:19 je více než dobrým výhledem do letošní sezony, která pokračuje již ve středu zápasem na Tempu.

Hráli: Kráča, Maky „C“ (když neutekl ze zápasu), Honza M. „C“, Ozi, Jirka H., Hlůša, Víťák, Ali, Adam a manger týmu Martin