Junioři ve třetině soutěže

Junioři mají odehráno 7 zápasu juniorské extraligy a již můžeme hodnotit, jak se jim letos daří.

Sezónu naši junioři otevřeli doublem v pražském derby s Joudrs Praha, kdy se týmy rozešli smírně – každý získal jednu výhru.

Pak nás ve sváteční den čekal výjezd do Vysočinu, kde jsme měli změřit síly z Hrochy z Havlíčkova Brodu. Vzhledem k tomu, že již léta nehrajeme s tímto týmem vyrovnané zápasy, naše vyhlídky nebyly růžové. Do zápasu jsme ale nastoupili s nadšením a v obou zápasech se nám dařilo prosazovat se na soupeřovy nadhazovače (Koblížek, Šubrt). Ani naši nadhazovači nebyli pro Hrochy snadný soupeř. Pokud jde o hity, byly oba dva zápasy více měně vyrovnané (první zápas 10 ku 7 v náš prospěch, druhý zápas 13 ku 9 ve prospěch domácích Hrochů, Pavel Matouš se dokonce blýskl dospěláckým HR). Vítězství v obou zápasech nás však stálo velké množství chyb v důležitých okamžicích. Pozitivní je, že jsme po dlouhé době hráli s Brodem vyrovnané zápasy a vítězství bylo v obou zápasech opravdu blízko (oba zápasy skončily shodně ve prospěch Brodu 9 : 8 a 9 : 8).

Zatím poslední zápasy odehráli naši junioři tento deštivý víkend. V sobotu nám los určil za soupeře zase Hrochy, tentokrát Hladové ze Sezimova Ústí – s tímto soupeřem jsme si poradili v prvním zápase poměrně snadno – v 5. směně rozdílem 12 : 2.  HR si připisují Vítek Švejda a Matěj Ryšavý. Druhý zápas se bohužel pro vydatný déšť a nezpůsobilé hřiště neodehrál.

Neděle byla, pokud jde o počasí, lepší – v poledne přestává pršet a ve 13:00 můžeme nastoupit proti Mosteckým Painbusters, kteří zatím procházeli soutěží bez sebemenšího zaváhání. První zápas byl zcela v režii hostů a my jsme byli na hřišti pouze do počtu – nevyužili jsme v zápase ničeho a soupeř po zásluze v 5. směně zvítězil rozdílem 12 : 0. Druhý zápas byl o poznání zajímavější, kdy nám soupeř dovolil chopit se iniciativy v zápase slabším nadhazovačem. Poměrně rychle se ujímáme vedení v zápase. Ve 4. směně za stavu 6 : 2 již vypadá, že vítězství nám nic a nikdo nemůže vzít. Ale ouha…v páté směně vinou mentální chyby přebírá soupeř iniciativu a zápas již nepustí – pak již přidává body jen a pouze soupeř, my přidáváme další mentální chybu a v sedmé směně na tabuli svítí nepříznivý stav 13 : 6 ve prospěch Severočechů. Tento zápas byl jasným příkladem toho, jak si nechat uniknout vítězství v jasně rozehraném zápase. Malou náplastí na bolestivou zkušenost jsou HR Lukáše Kotka a Vojty Kašpara.

Gratulujeme dalším homerunářům, kteří se přidali k Davidovi Motúzovi, který dal dva HR v přípravném turnaji na Tempu.

V další části soutěže máme na čem pracovat, musíme zamakat, pokud chceme hrát play-off a ne play-out.