Rozhodčí rozbrečel juniorky

První červnový víkend se tým juniorek vydal v brzkých ranních hodinách směr Brno na poslední jarní turnaj. Rozlosování nám „přeje“, vždy turnaj začínáme a herní den máme dlouhý.

Na první zápas v 10 hodin, jsme dojely včas, byly jsme překvapené velmi hezkým areálem a hřištěm na Kamenném vrchu, pořadatelé a i domácí tým juniorek byly připraveni a s úsměvem nás vítali.

První zápas proti Brnu byl velmi svižný. V 1. směně jsme nasázely 3 body, na pálku se dostal skoro celý line up. Soupeřky se na pálce neohřály a po 3 rychlých autech jsme v další směně přidaly 2 body. V dohrávce 2. směny po jednom přehozu jsme sice dostaly 2 body, ale po 3 rychlých SO, které následovaly jsme šly nabité na pálku. Ve 3. směně jsme šly na pálku 11x a domů dovezly 7 bodů. Zápas byl rozhodnut.. v poslední směně každý tým přidal bod. Celkový výsledek 3:13 byl důsledkem krásných odpalů (5 dvojmetových) a splněných signálů – krádeže, ulejvky a žádného SO!!

Druhý zápas, proti výběru Polska U16 jsme hrály po 3,5 h pauze. Na výkonu to bylo vidět, ale své ovlivnilo i počasí – tj. vedro… Asi jsme ještě nehrály zápas, kde by bylo tolik BB a HB. Hra byla spíše o trpělivosti. Tu také potřebujeme. za zmínku stojí třímetový odpal Monči a 4 metový – oběhový homerun Mari. Zápas jsme vyhrály 18:12.

Posledním sobotním zápasem byl duel s Kotlářkou. Těšily jsme se na živou hru, lepší nadhoz. Na Elišku a Hanku z Kotlářky jsme udělaly 8 bodů. Monča, Mája a Eva si odpálily 3 meťáky, dvoumetový odpal se povedl Anet i Monče a bylo i dalších 6 metových odpalů. hráčky Kotlářky daly pouze 1 bod. Do neděle jsme postupovaly z 1. místa, mohly jsme si zaslouženě pospat 🙂

V neděli dopoledne jsme hrály proti týmu Polska. Cíl byl nehrát tak zdlouhavý zápas, pokud možno vyhrát v 2. směně rozdílem. Cíl se povedl. Výhra 23:3, krásné odpaly Ádi, Mari, Anet i Agi. Rekord v počtu pálkařek – šly jsme za sebou 23x..A čekal nás nejhezčí zápas.

Finále s Kotlářkou.. Oba týmy s Evičkami na prknech, rychlými kečry, zkušenými polárkami… Byly jsme domácí. První body padly ve 4 směně, kdy Kotlářka vedla 2:0,dotáhly jsme v 5. směně. A až po rozkolu s rozhodčím. První bod nám nebyl uznán. Mari slajdovala na domácí metu a až poté byla tečována. Rozhodčí však vyřkl aut :(. I přesto jsme se nevzdaly a dotáhly další 2 body. Poslední směnu se již hrál tiebreak. Kotlářka stáhla hráčku z druhé mety a skórovala. Pak jsme byly na řadě my.  Z druhé mety se Kája posunula na třetí, Áďa však byla aut. Na pálku šla Mari a s přehledem jí vlastním složila luxusní ulejvku. Kája doběhla domů, Mari využila přehoz a byla na druhé metě. V tu chvíli trenér Kotlářky protestoval, že Mari stála na metě, rozhodčí to prý viděl (po poradě s dalším) a písknul aut. Nespravedlnost nás nezlomila, fandily jsme, ale nakonec bod nedovezly. Soupeři i pořádající nám blahopřály, neboť jsme „vyhrály“. Domů si však po zásahu rozhodčích vezeme oplakané stříbrné místo.

Je to zkušenost, do finálového turnaje máme však postup jistý. Nezbývá nám než pilovat, trénovat a najmout si kameramana na jestřábí oko 🙂

 

V září pokračujeme  v parádní jízdě!

Věrka