Světovým šampionem tým Argentiny

Historicky první světový šampionát v Evropě je minulostí. Česká republika obhájila pozici nejlepšího evropského týmu a předvedla několik vyrovnaných utkání se špičkou mužškého softballu. Za zmínku stojí především utkání ve skupině, které rozhodlo o  postupu do vyřazovací části, kdy Marek Malý rozhodl v samotném závěru utkání a podobnou koncovku bylo možné vidět v několika hollywodských trhácích.

První zápas vyřazovacích bojů s Kanadou vypadal vyrovnaně, avšak zápis do kolonky doběhů si poznačovala pouze Kanada a finální odpal českých pálek nepřišel.Porážka ve večerním zápase připravila pro výběr Tomáše Kusého dopolední zápas s Venezuelou, která české borce vyprovodila nepřiznivým výsledkem 0:7 a myšlenka na nejlepší český výsledek byla v prachu antuky. Poslední vystoupení proti týmu Austrálie vypadalo výrazně lépe a skončilo těsným výsledkem 1:2.

Derniéra pro pět hráčů…poslední utkání s Austrálií bylo i posledním zápasem pětice softballistů, která byla dlouhá léta základem reprezentace.

Tomáš Petr zvaný MIni (Spectrum Praha) – vynikající vnitřní polař obvykle vládl mezi druhou a třetí metou, kde předváděl mnohdy neuvěřitelné zákroky.
Patrik Kolkus zvaný Pady (Žraloci Ledenice) – softbalový Jágr, který přeskočil z baseballu k softballu a prošel řadou českých klubů.
Petr Vácha zvaný Vaha (TJ Tempo Praha) – rychlonohý zadní polař, pro kterého není žádný odpal nechytatelný
Václav Svoboda zvaný Véna (Beavers Chomutov) – pálkař s velkým P, který své kvality dokazoval s pravidelnou jistotou jako nositel stejného čísla dresu Wayne Gretzky #99
David Mert zvaný Dáda (Spectrum Praha) – kapitán týmu, kečr a dlouholetá opora nejen reprezentace, ale především Spectrum Praha.

Reprezentanti Spectrum Praha: David Mertl a Tomáš Petr

Mistři ze země fotbalu, Argentiny!

Finále mezi Japonskem a Argentinou mělo vše, co k softballu patří. Výbornou diváckou kulisu, atraktivní softball plný famózních zákroků, tvrdých odpalů a zápletky, která utkání dovedla až do 10. směny, kdy Argentina stáhla po chybě levého pole bod na 3:2 a Japonsko již nedokázalo odpovědět.

Celý šampionát z pohledu diváka měl vysokou úroveň a všem, kdo se na organizaci podíleli patří velké díky!