Junioři nakonec čtvrtí

O víkendu bojovali naši junioři o bronzovou medaili. Série s Žraloky Ledenice se hrála na dva vítězné zápasy a začala na Copacabaně v sobotu 28. 9. 2019. Zápas byl z počátku velice vyrovnaný, oba týmy slavily střídavě úspěchy v útoku i v obraně. Ve čtvrté směně jsme se dokonce ujali dvoubodového vedení, ale od páté směny však bodovali pouze Jihočeši, v posledních dvou směnách dokonce dominovali ve všech činnostech. Výsledek 13 : 7 byl bohužel trpkou zkušeností se začátkem bronzové série.

V neděli jsme vyrazili do Ledenic s velkou motivaci stav série otočit a obsadit konečné třetí místo. Tuto motivaci jsme na 100 % proměnili v prvním zápase, kdy jsme po celý zápas určovali tempo hry – v poli i na pálce jsme byli jednoznačně lepším týmem a zaslouženě jsme poměrem 13 : 7 vyhráli, čímž jsme si vynutili třetí, rozhodující zápas. Na začátku druhého zápasu jsme využili euforii z výhry a s velkým elánem a nadšením jsme nastoupili do zápasu. Ve čtvrté směně jsme vedli 4 : 2, což bylo velice slibné….ale bohužel – euforie vyprchala, soupeři jsme dovolili, aby se v pětce vzpamatoval, neboť jsme začali chybovat, čímž jsme umožnili, aby nám nasázel v jedné směně 5 bodů!!! Po páté směn byl stav 7 : 4 ve prospěch domácích Žraloků. Tím se Ledenice dostali „na koně“. Nám už se nepodařilo znovu naskočit do zápasu a Ledenice si výhru a tak i bronzové medaile pohlídali. Konečný stav 9 : 6.

Touto sérii skončila letošní extraliga juniorů (U20) a i přes pozitivní výsledky a bojovnost našich juniorů na nás zbyla nepopulární bramborová medaile a s ní spojená určitá trpkost a zklamání. Ale i přesto je nutno uplynulou sezónu hodnotit pozitivně – svůj cíl, který jsme si dali na začátku sezóny, jsme splnili, podávali jsme dobré výkony i v nadstavbě (a to i přesto, že jsme nakonec na medaile nedosáhli) a rozhodně jsme to nedali Žralokům zadarmo – na medaile se zejména v neděli hodně nadřeli. Do příští sezóny jsou letošní výkony a výsledky jen příslibem, že můžeme být ještě lepší.

 

Teď už naše juniory, resp. jejich část čeká už jen Open Mistrovství ČR U18, který se hraje příští víkend v Havlíčkově Brodě. Držme jim palce.