Áčko načalo sezónu smolně

V sobotu, netradičně v Kadani, proti Chomutovu ztratilo úvodní zápas hned v první směně po soupeřově sérii dobře umístěných hitů a nepřesvědčivé obraně. V druhém zápase drželo se soupeřem krok až do 5. směny kdy skórovací tabule ukazovala 2:5 pro Chomutov. Poté se však pálky soupeře opět vzedmuly a nestabilní obrana tento tlak nedokázala ustát. Z Kadaně si tak áčko přivezlo 2 prohry 10:3 a 4:13.

V neděli ráno se na hřišti na Černém Mostě představil výrazně jinak vypadající tým než v sobotu. V poli byly vidět pěkné zákroky a výkon pálkařů proti hazejícím bratrům Buchnerům byl taktéž sebevědomý. O kvalitní hře pole vypovídá i fakt, že veškeré body Mostu padly pouze na homeruny a tým hostů si připsal vítězství 3:2. Druhý zápas se nesl v podobném duchu až do 4. směny. Vyrovnaná hra a soustavný tlak na obou stranách dlouho nenapovídaly o budoucím vítězi utkání. V dohrávce však Most zaúřadoval v útoku a vytvořil si dostatečný bodový náskok, díky kterému hned v další směně dovedl zápas do vítězství.

Áčko tak zakončilo neděli s porážkami 2:3 a 11:2. Velký obdiv si zaslouží Dominik Bank, který s ohledem na zranění ostatních nadhazovačů odházel většinu směn víkendu. Tradiční opora týmu David Mertl přidal na své konto další dva odpaly za plot. Víkend okomentoval těmito slovy:

„Před víkendem jsme byli plni očekávaní, hra na předligovém turnaji vypadala nadějně, ale opak byl pravdou. V sobotu jsme absolutně nestačili na Chomutov, trestal všechny chyby, které jsme vytvořili a udělil nám lekci jak se extraliga má hrát. V neděli proti Mostu jsme věděli, že se musíme hodně zlepšit. To se povedlo po všech stránkách, za to se můžeme pochválit, ale i tak Most byl prostě lepší a výhru si zasloužil. Bohužel nutno říct ze procházíme velkou přestavbou týmu již od loňska a očekávaní byla asi jiná, doufali jsme v rychlejší přizpůsobeni se na extraligovou úroveň. S odstupem času musíme být soudní a říct si, že to bude běh na delší trať, ale věřím, že se to nakonec povede. Jen momentálně musíme koukat na čelo extraligy z velké vzdálenosti a snad ji zkrátíme co nejdříve“.

Další zápasy čeká áčko proti nováčkům Extraligy. V sobotu 20. června nastoupí na domácím hřišti proti Hladovým hrochům ze Sezimova Ústí a v neděli 21. června vyrazí na hřiště SK Joudrs.

Foto: Jan Beneš