Juniorky dobyly Kotlářku

O víkendu 8.-9.8. proběhl na Kotlářce 2. turnaj 2. ligy juniorek. Za účasti celkem 4 týmů se po oba dva dny v horkém počasí tvrdě bojovalo o body do divizní tabulky.

V prvním sobotním utkáni porazila domácí Kotlářka Sabat a na nás čekala hned dvojice soupeřů.
Na úvod jsme změřily síly s celkem z Hluboké, kterou jsme po úvodním oťukáváni přehrály jasně 17:2, kdy do zápasu zasáhly všechny hráčky z lavičky. Druhý zápas v těsném sledu a velmi horké počasí se podepsaly na našem počátečním výkonu, kdy jsme proti Sabatu v první směně zaváhaly a dovolily soupeřkám skórovat. V dalším průběhu jsme dokázaly hru v poli vyrovnat, nicméně se nám nepodařilo dohonit skóre a konečný výsledek tak zněl 6:2 ve prospěch Sabatu. V dalším utkání zaváhala Kotlářka a před naším vzájemným zápasem podlehla Hluboké. Do posledního našeho sobotního vystoupení jsme vkročily s jasným cílem zvítězit, který se nám podařilo splnit a porazily jsme Kotlářku 8:6. Do zápasu opět zasáhly všechny přítomné hráčky. Na závěr Sabat porazil Hlubokou a určil tak semifinálové dvojice.

V neděli ráno jsme si tak zopakovaly duel s Hlubokou a opět neponechaly nic náhodě a zajistily si finále vítězstvím 14:1.
Druhé semifinále ovládla Kotlářka a Sabat následně v souboji poražených zdolal Hlubokou a obsadil konečné 3.místo. K finálovému zápasu s Kotlářkou jsme nastoupily za úmorného vedra. Kotlářka na úvod zaznamenala dva body, nám se podařilo udržet v zápase jedním kontaktním bodem. V dalším průběhu zápasu jsme pečlivým výkonem v poli dokázaly eliminovat útok soupeřek a díky výborné pálce jsme si vybudovaly náskok dvou bodů. V poslední směně jsme dovolily Kotlářce pouhý jeden bod a mohly začít slavit konečné vítězství 4:3.


Za výkony bychom rádi poděkovali celému týmu, který předvedl opravdu velkou morální i fyzickou výdrž, kdy, v počasí vhodném spíše pro vodní radovánky, dokázal udržet pozornost a soustředit se na hru. Na místě je dobré vyzdvihnout individuální výkony Evy Vostárkové na nadhozu a Anety Mulačové jako catchera, které do finálového zápasu nastoupily i přes zdravotní omezení a dokázaly tyto překážky překonat ve prospěch týmu.

Za tým juniorek Dan Mašín

Aktuální tabulka 2. ligy juniorek divize A

 Poř.OddílTurnaj 3Turnaj 5 Celkem
 Poř. Body Poř. Body
 1 Spectrum Praha171714
 2SaBaT Praha25349
SK Kotlářka Praha34259
 4Hluboká B&S club43436
 5Žraloci Ledenice522