Bramborové, přesto se ctí

Třetí turnaj 2.ligy juniorek proběhl o víkendu 22.-23.8.2020 ve sportovním areálu Hluboké nad Vltavou. S ohledem na komplikace s kádrem, způsobeným prázdninami a také zdravotním omezením několika hráček, jsme zvažovaly možnost na turnaj vůbec neodjet. Díky našim dvěma předchozím 1.místům by naše neúčast nijak neovlivnila hlavní vytčený cíl – postup na finálový turnaj. Přesto jsme nakonec využily tuto příležitost pro zapojení hráček, které v dosavadních zápasech dostávaly příležitost v menší míře. Na turnaj jsme tedy vyrazily pouze v 9, ale s velkým odhodláním.

V sobotu ráno jsme, opět za horkého a slunečného počasí, nastoupily proti Kotlářce. V úvodních směnách byla znát značná nervozita našich hráček, která se projevila na několika chybách a soupeř nemilosrdně trestal. V průběhu zápasu se nám podařilo otřepat se, přidaly jsme na tempu a dokázaly otočit nepříznivý stav 12:0 na 12:9 za jedinou směnu. Otřeseného soupeře zachránilo pouze uplynutí hrací doby, naše vzepětí přišlo příliš pozdě.

Po krátké přestávce jsme se postavily ledenickým Žralokům. Nastoupily jsme do zápasu velice dobře a postupně si vybudovaly dostatečný náskok. Ke konci zápasu přišla naše slabá chvilka a soupeřky vycítily šanci. Nakonec se nám podařilo uhájit těsné vítězství 7:6.

Poslední utkání jsme v sobotu absolvovaly proti domácí Hluboké. Začátek zápasu vyšel oběma týmům stejně a smírný stav 3:3 byl i po třetí směně. Vzhledem ke světelným podmínkám a dešti bylo na stole i přerušení zápasu, nakonec se týmy shodly na urychlení a dohrání utkání v tie-breaku. Díky dobrému výkonu na pálce se nám podařilo 3x skórovat a vytvořit si dobrou pozici. Bohužel se již začala projevovat celková únava a tak jsme povolily soupeřkám naplnit mety. Následný dobrý odpal do zadního pole tak znamenal naši těsnou porážku 6:7.

 

Do nedělního utkání proti Sabatu jsme vstupovaly s cílem zamíchat pořadím a obsadit nejvyšší možnou příčku. Začátek zápasu nám bohužel utekl a tak jsme byly nuceny dohánět ztrátu. Opět se ukázala morální síla týmu, kdy ani nepříznivý stav nedokázal zlomit odhodlání a touhu ukázat to nejlepší v nás. V poslední směně jsme smazaly ztrátu a dokonce sahaly po vítězství. Za stavu 1 a 3 obsazená a dva auty nakonec Sabat dokázal se štěstím zachytit vysoký odpal a definitivně nás tak odsoudil ke konečnému 4.místu.

Celkově hodnotíme turnaj jako úspěšný, protože naším cílem bylo zapojit hráčky, které nemají v juniorské kategorii mnoho zkušeností a všechny jasně dokázaly, že i přes počáteční ostych snesou nejen plné zápasové zatížení, ale hlavně, že mají dostatek vnitřní síly a odolnosti a dokáží se postavit nepříznivému stavu a nesmířit se s porážkou. Jako tým jsme si vyzkoušely několik variant sestavy, kdy si jednotlivé hráčky mohly zahrát i jiné posty než obvykle. Vyzdvihnout bychom měly i výkony na pálce, kdy jsme dokázaly všechny zaznamenat v každém zápase alespoň jeden hit.

 

 

V ligové tabulce nám tak i nadále patří první místo a našemu cíli jsme zase o krůček blíž. A hlavně víme, že nás jen tak něco nerozhází.

Za tým juniorek Dan Mašín

SKUPINA: Divize A

 Poř.OddílTurnaj 3Turnaj 5Turnaj 7 Celkem
 Poř. Body Poř. Body Poř. Body
 1Spectrum Praha17174317
 2SK Kotlářka Praha34251716
 3SaBaT Praha25343413
 4Hluboká B&S club43432511
 5Žraloci Ledenice52524