Junioři po základní části poslední

Základní část letošní Extraligy juniorů je u konce a čeká nás už jen play-off, resp. play-out. Našim juniorům se letos moc nedařilo, a proto se jich týká spíše to druhé – boje o udržení v extralize. Ale dříve kratičký report z posledního víkendu základní části.

 

V sobotu nás los poslal na jih Čech do Ledenic, kde jsme sehráli snad nejlepší zápasy letošní sezóny – první zápas byl zcela v naší režii a hned v první směně jsme soupeřovi naložili sedm bodů a v tomto trendu zápas pokračoval až do sedmičky, kdy na tabuli svítilo 15 : 5 pro nás. Druhý zápas měl obdobný průběh, a to až do dohrávky šesté směny, kdy za stavu 10 : 4 a dva auty jsme si v obraně vybrali slabší chvilku – Ledeničtí kontaktovali skoro každý balón, co přilétl, a každý náš polař, který se dotkl  míče, chyboval – což mělo za následek, že se vývoj zápasu dramaticky změnil v náš neprospěch a druhý zápas urvali Ledenice poměrem 12 : 10.

 

V neděli jsme se za pošmourného počasí a očekávání deště vypravili do Havlíčkova Brodu – zde nás čekalo podmáčené hřiště a další déšť. Brodským se však podařilo hřiště připravit a s více jak hodinovým zpožděním jsem se vrhli do prvního zápasu. Dlouho jsme zdatně sekundovali Hrochům, kteří nám však pomalu a jistě bodově utíkali – nám se dařilo hlavně pálit jen na lidi a tudíž jsme šance na skórování neproměňovali tak jistě, jako soupeř. Zápas byl na hity (10 : 8) i na erory (3 : 3) vyrovnaný, na skóre už méně (10 : 5).

 

Druhý zápas byl již zcela v režii soupeře, ale nedá se říct, že jsme byli snadnou kořistí, ač to na konečném výsledku není moc znát – zápas byl hodně ovlivněn zraněním Dominika Banka, kdy zápas musel dohazovat nepřipravený Lukáš Kotek.

 

Ač to možná podle výsledků nevypadá, tento víkend byl herně povedený, hodně věcí se podařilo a podané výkony jsou dobrým příslibem do play-outu. Držíme palce.