OPEN MČR U18, aneb juniorky opět na scéně

Víkend 2.- 4.10.2020 nám v rámci Open MČR U18 Juniorek přinesl poslední letošní zápasy. Páteční odpoledne a sobotní ráno byly věnovány zápasům ve skupinách, sobota odpoledne a neděle pak určily konečné pořadí týmů. Naši skupinu tvořily týmy Joudrs, Snails, Spectrum a výběr Polska, ve druhé pak sváděly boje Beavers, Cats, Kotlářka a Sabat. První zápas s Polskem jsme zvládly celkem v klidu a zaslouženě vyhrály 8:3.
Do druhého zápasu proti vítězkám Extraligy Joudrs jsme nastoupily s pozměněnou sestavou, kdy si mohly hráčky vyzkoušet i posty, které jinak nehrají. Cílem bylo i posílení zadního pole proti dobře pálícímu soupeři. I přes veškerou naši snahu se nám nakonec nepodařilo skórovat, ačkoli náš výkon na pálce i metách byl opět velmi slušný. Konečné skóre 15:0 ve prospěch Joudrs tak opticky neladí s předvedeným výkonem.

JUNIORKY U18

Velmi důležitý sobotní zápas proti Snails tak rozhodoval o tom kdo se podívá mezi nejlepší 4 týmy turnaje. Po velmi vlažném začátku, kdy jsme soupeřkám daly možnost bodově odskočit, jsme se postupně vrátily do hry. Bodově jsme se dotáhly a zápas byl opravdu velmi vyrovnaný. Bohužel jsme nedokázaly Snails přetlačit v rozhodujících chvílích na pálce a strhnout vítězství na svou stranu. Konečný výsledek tak vyzněl 9:8 pro Snails.
Díky této porážce nás čekal druhý zápas v těsném sledu, tentokrát proti Kotlářce. Únava se podepsala na našem výkonu ve druhé polovině zápasu, který jsme od začátku pevně držely v rukách. V 5. směně jsme soupeřkám dovolily srovnat a díky uplynutí časového limitu tak přišel na řadu tie-break. V něm opět zvítězila naše síla a vůle, což jsme dokazovaly v průběhu celé sezóny, a díky nim jsme si zajistily boj o konečné 5. místo v turnaji.

V neděli nás tak čekal známý soupeř. Sabat podával v turnaji velmi dobré výkony a dal se tak čekat další těžký zápas. Po velmi dobrém začátku, kdy jsme postupně navyšovaly skóre a Sabat nepouštěly do pole, se v 6. směně soupeřky nadechly a třikrát skórovaly. V poslední směně jsme už opět otěže zápasu držely pevně v rukách a nedovolily další body. Po vítězství 7:3 jsme tak obsadily konečné 5.místo.
Celkově je možné naše působení na turnaji označit jako úspěšné, a přihlédneme-li k tomu, že jsme celý turnaj absolvovaly pouze v 9, protože zdravotní potíže a zranění vyřadily hned tři naše hráčky, které tak nemohly do bojů zasáhnout, tak je na místě poděkovat všem, které tento náročný turnaj odehrály se ctí.

Nakonec bych si dovolil vyzdvihnout individuální ocenění, které získala Adéla Longinová, která po celý víkend předváděla velmi dobré výkony a právem si tak vysložila titul Nejlepší pálkařka turnaje.
Áďo, ještě jednou gratulujeme.

Za Spectrum juniorky
Dan Mašín

Celkové pořadí OPEN MČR 2020

1. SK Joudrs Praha
2. Sportclub 80 Chomutov
3. Cats Brno
4. Snails Kunovice
5. Spectrum Praha
6. SaBaT Praha
7. SK Kotlářka Praha
8. Polsko U18