Juniorské mistrovství a 5. místo

O tomto víkendu proběhlo v Havlíčkově Brodě tradiční OPEN MČR U 18. Turnaje se zúčastnily kromě nás a domácího týmu Hrochů i týmy z Mostu, Břeclavi a konečně JOUDRS Praha. Los k nám byl nemilosrdný a tak jsme vyrazili do Brodu již v pátek na 10h změřit své síly s domácími Hrochy. Ač výsledek vypadá hrozivě (1 : 8), předvedený výkon nebyl takový – obrana fungovala dobře, jen prostě byli lepší pálkaři než my. Za to zápas Mostem byl úplně z jiného těsta – dlouho dominovali nadhazovači a obrany, pálkaři se nemohli prosadit. Bohužel Severočeši dříve našli recept na našeho pitchera a přidali do dohrávky sedmé směny tři body (jeden byl sólo HR o rantl plotu). Naše pálky ožili (až na malé výjimky) až v dohrávce zápasu, kdy jsme však jen kosmeticky upravili skóre na 2 : 3. Ač prohra, byl to jeden z nejlepších zápasů sezóny a za podané výkony ani výsledek (však Most nakonec celý turnaj vyhrál) se rozhodně nemusí stydět. Jen více takových zápasů.

I v sobotu byl los krutý a čekal nás ranní zápas, tentokrát šlo o pražské derby – vyzvali jsme bohnické JOUDRS. A, ač jsme si na ně věřili, nedokázali jsme si poradit s jejich nadhazovači, za to oni s tím naším si poradili celkem slušně … a když se k tomu přidali i chyby pole, výsledek 0 : 9 byl na světě. Chtěli jsme si spravit chuť na LOCOS Břeclav – kvůli dešti se začátek zápasu odložil, ale nakonec se začalo hrát – první tři pálkaři z Břeclavi odešli s nepořízenou, za to my jsme hned v první směně skórovali, a to hned 4x. Pravda – pomohlo nám pole (které po dešti nebylo 100 %), ale bez kontaktů do pole by to nešlo. Pak následovala dlouhá pauza, zapříčiněná dalším deštěm. Už to vypadalo, že se bude dohrávat až v neděli, ale díky velkému úsilí domácích nakonec bylo hřiště připravené a my jsme opět mohli nastoupit do zápasu – soupeř však změnil nadhoz – dobrým útokem jsme si vysloužili Kubu Osičku a na toho jsme dovezli už jen bod, pak už body přidával pouze soupeř, a to povětšinou na naše chyby v obraně – v šestce to vypadalo ještě hezky (5 : 8), ale po sedmičce už na tabuli svítilo 5 : 13, což už tak lichotivé nebylo.

Kompletní výsledky zde.

Ač jsme skončili na pátém místě, byl to dobrý turnaj, který nám hodně ukázal, hodně dal a je příslibem do další sezóny. Nyní již můžeme uložit pálky k zimnímu spánku a začít regenerovat po divné covidové sezóně.