Letošní sezóna mně osobně dala hodně hracích možností a zkušeností, říká Domink Bank.

99  odházených směn, pálkařský průměr přes 300, to jsou čísla Dominika Banka, který se letos zabydlel v základní sestavě mužů A. Kdy nastoupí v jedné sestavě s bratrem Vojtou a čemu se mohl věnovat, kdyby nehrál softball? Dozvíte se v následujících řádcích.

Dominiku, zkus se nám krátce představit?

Ahoj všem, jmenuji se Dominik Bank a je mi 18 let. Studuji SOŠ zeměměřickou a už 12 let hraji softball. Pár let jsem hrál na klavír, ale v současné době se věnuji plně softballu.

Aktuální situace není pro sport ani další aktivity příliš nakloněná, jak nyní probíhá tvůj běžný den?

Většinu času teď zabírá škola, protože v téhle době toho je víc, než kdybychom do školy chodili normálně. Snažím se jakkoliv hýbat. Ať už je to běhání, cvičení, nebo jen opakované nadhazování do žíněnky.

Přesuneme se k softballu, sezona 2019 končila v playoff proti Mostu, ale s úspěšným působením na ESC, kde mladý tým hrál finále druhého pavouka. Letošní netradiční sezona nebyla tak úspěšná, čím si výsledek vysvětluješ?

Podle mého názoru je to kvůli většímu omlazení týmu. Velkou část taky hraje pauza a odchod některých našich zkušenějších hráčů. Ale věřím, že od nadcházející sezóny to půjde jen nahoru.

V první části sezony jsi s ohledem na zranění Michala a Vojty byl nadhazovač s nejvyšším počtem odházených směn. Jak ses vyrovnával s velkou porcí zápasů?

Ze začátku to bylo hlavně psychicky náročné, ale myslím si, že jsem tuto situaci zvládl celkem dobře. Jsem za tuto zápasovou zkušenost rád a klidně bych to zopakoval znova.

Přes 99 odházených směn s 50% úspěšností vítězství k tomu pálkařský průměr přes 300. Z individuálních výkonů jsi byl spokojen?

Velice spokojen. Tato sezóna mně osobně dala hodně hracích možností a zkušeností, a proto si myslím, že se to i s postupem sezóny projevovalo víc, než na začátku.

Zimní příprava je letos s ohledem na vládní nařízení velmi omezená. Jaký formát přípravy funguje v áčku a pracuješ i individuálně na nějakém zlepšení?

Tuto zimu se Áčko snaží zaměřit na výchovu mladých hráčů. Všichni se budeme jak individuálně, tak týmově snažit o zlepšení ve všech směrech. Já osobně se chci zaměřit na nadhazování. Mám ještě hodně co zlepšovat.

Jaké jsou cíle do příští sezony?

Rozhodně se chceme umístit lépe, než tuhle sezónu. Chceme vydat lepší a konstantní výkony ve všech zápasech.

Mladší bratr Vojta je nyní v kadetech bavíte se o softballe, trénujete spolu nebo každý má svůj režim?

O softballe se bavíme jen zřídka. Každý má na tento sport jiný názor, a proto jdeme jak přípravou, tak myšlením svou cestou.

Tipneš si, kdy uvidíme bratrské duo v Extralize?

Doufám, že co nejdřív.