Pro softball žije, říká Dan Mašín o Mari Dubové.

Představ se nám v krátkosti?

Ahoj, jmenuji se Mariana Dubová, ale většinou mi lidi říkají Mari. Je mi 17 let a jsem ve třetím ročníku na čtyřletém Gymnáziu Špitálská. Svůj volný čas trávím převážně sportem, nejen softem, občas si zahraji na kytaru, anebo jezdím na výlety s rodinou a kamarády- hlavně s holkama z týmu.

Jak ses dostala k softballu?

Softu se věnuji šestým rokem a poprvé jsem ho hrála v létě s kamarády na dovolené. Nebylo to nic profesionálního, ale zaujalo mě to. Hned v září se mi ozvala kamarádka, že za Spectrum hraje a ptala se, jestli bych se nechtěla přijít podívat. Zkusila jsem to a rozhodně toho nelituji. Začalo mě to bavit hned na prvním tréninku.

Letos jsi kromě juniorské soutěže hrála Extraligu za SABAT. V týmových statistikách útoku patříš do TOP 4. Sleduješ své statistiky, a jak bys zhodnotila sezonu?

Statistiky jsem přes sezónu sledovala, ale spíš než o dobrá čísla mi šlo o dobrý pocit ze zápasů. Odpal, který byl sice chycený, ale „sedl mi“, mi udělal mnohem větší radost než doběh se štěstím. Sezóna pro mě byla skvělá, určitě jsem se zase někam posunula a vzala jsem si z ní spoustu zkušeností. Vrcholem podzimu byl samozřejmě finálový zápas a postup do extraligy, na který žádná z nás nezapomene. I když to přes léto bylo náročné, hrály jsme každý víkend a ne vždycky se dařilo, určitě se na sezónu ohlížím s úsměvem.

 

Za dobré výkony přišla odměna v podobě nominace do širší reprezentace juniorek. Byla nominace překvapením, nebo jsi měla nějaké indicie? Těšíš se na start za národní tým?

Upřímně jsem nominaci vůbec nečekala a hodně mě potěšila. Výběry, které měly být, se zrušily a tak jsem nad tím ani nepřemýšlela. Budu se tedy snažit této příležitosti co nejvíce využít. Bohužel se ale kvůli současné situaci musela zatím zrušit všechna soustředění. Můžu tedy jen doufat, že se situace zlepší a že si někdy v národním dresu zahraji.

Jak probíhá příprava na sezonu a jaké jsou cíle?

Snažím se chodit běhat a cvičit doma, občas si jdu ven s mladší sestrou zaházet. Ale oproti loňské zimní přípravě je to dost velký nezvyk. V příští sezóně se určitě budeme hodně soustředit na extraligu juniorek, která pro nás díky již zmiňovanému náročnému boji bude prioritou. V reprezentaci bych chtěla nasbírat co nejvíce zkušeností a odehrát co nejvíce zápasů. Především doufám, že sezóna bude moct normálně začít a odehraje se.

Jak trávíš volné chvíle v této covid době?

Ve volných chvílích se snažím co nejvíce hýbat, po prosezeném dopoledni u online hodin si jdu většinou zaběhat. Teď v zimě často běžkuju a co nejvíce si užívám sněhu. Také se snažím zůstávat v kontaktu s kamarády a trávit hodně času s rodinou.

Omezení spojené s epidemií je v ČR téměř rok, jaké změny jsi u sebe zaznamenala?

Před rokem bych si vůbec nedokázala představit, že to bude trvat takhle dlouho. Hodně mi chybí nějaká každodenní rutina, takže se snažím dělat věci pravidelně a mít je nějak naplánované. Začala jsem hodně dbát na protahování, protože jsem nikdy nebývala úplně ohebná a také jsem se chvíli otužovala, ale moc dlouho mi to nevydrželo. Není nad horkou sprchu (smích). Velká změna je v tom, že mám více času na věci, kterým se opravdu chci věnovat. Hodně mi ale chybí společenské akce, kde se můžu potkat se spoustou lidí. I to, že netrávím přestávky se spolužáky a nevidím se se všemi naživo.

Mini dotazník
Oblíbené jídlo, pití: šunkafleky (ne šunkofleky!)
Oblíbený film: Černý Petr
Oblíbený seriál: Money Heist, Stranger Things, Insatiable
Oblíbený sociální síť: nic originálního, ale klasicky Harry Potter
Oblíbenec na sítích: v této době určitě choco_afro
Oblíbený sport: basketbal
Fotbal nebo hokej: fotbal
Zima nebo léto: těžká otázka, ale asi léto

Vzkaz pro fanoušky, čtenáře nebo jakékoliv další poselství?

Hned co to půjde, tak nám přijďte fandit!

Mari můžete sledovat na Instagramu @mdubovaa