VÍKEND JUNIOREK V OSTRAVĚ

Letošní sezónu odstartovaly ligy mužů, juniorek, kadetů a žákyň o víkendu 29.-30. května. Naše juniorky čekal první víkend v extralize. Na sobotu byl naplánovaný doublegame v Ostravě a na neděli utkání na domácím hřišti proti Chomutovu.

V sobotu se holky vydaly brzkým vlakem, který odjížděl v 6,30 ráno z Hlavního nádraží. Cesta plynula poměrně rychle, ve vlaku se spalo, studovalo a děvčata dorazila na hřiště s dostatečným předstihem. Po důkladném rozcvičení se mohlo jít hrát. V dugoutu vládla dobrá nálada.

První utkání se protáhlo na nečekaně dlouho. Zápas se musel několikrát přerušit kvůli neúprosným přeháňkám. Zápas byl velmi vyrovnaný a holky došly až do deváté směny, kdy porazily domácí 10:5. Pod nátlakem dokázaly zdolat Ostravanky a vybojovat si první výhru v extralize. Podruhé už děvčata nedokázala dostat soupeře pod tlak, a tak si z Ostravy odváží jednu výhru a jednu prohru.

V neděli se hrálo na domácím hřišti Spectra. Proti juniorkám se tentokrát postavil tým Beavers z Chomutova. První zápas domácí porazily Beavers rozdílem ve čtvrté směně 11:0. Na druhý zápas se na prkno za chomutovský tým postavila Kateřina Kindermannová, která dala holkám zabrat, a i přes neuvěřitelné hráčské výkony pražských softballistek a nátlaku se nepodařilo získat další výhru.

I přesto děvčata slaví úspěch z prvního extraligového víkendu a jakožto nováčci nejvyšší juniorské ligy odchází se stavem výher a porážek 2:2.

Přejeme spoustu dalších úspěchů.